Aiheeseen liittyvää
Palkittu opinnäytetyö syntyi omista kiinnostuksista
Teemu Tähtinen valmistui logistiikkainsinööriksi keväällä 2025. Tähtisen viimeinen opiskeluvuosi kului pitkälti opinnäytetyön parissa, ja huolellisen työn tuloksena Tähtinen sai palkinnon ansioituneesta opinnäytetyöstä. Tähtisen mielestä hyvä opinnäytetyö nojaa erityisesti omiin vahvuuksiin ja kiinnostuksiin.
Sairaanhoitajaksi valmistuneen Thisarin motivaatio vakuutti työnantajat
Sairaanhoitaja (AMK) Thisari Thalagala vakuutti työnantajat motivaatiollaan harjoittelujaksojen aikana. Juuriltaan srilankalainen Thisari saikin opintojensa ohella myös arvokasta työkokemusta kartuttaen samalla suomen kielen taitoaan.
YAMK-tutkinto avasi Maikelle uusia uramahdollisuuksia työpaikalla
"Olin kaavaillut ylemmän ammattikorkeakoulu-tutkinnon hankkimista jo monta vuotta, mutta elämäntilanteeni vuoksi se ei ole ollut mahdollista – toisaalta tämän kaltainen monimuoto-opiskelukaan ei ole aiemmin ollut mahdollista."