Aiheeseen liittyvää

10.2.
Alumnin ääni -webinaarivieraana Marjo Turunen: Englanninkielinen insinöörikoulutus kansainvälisen uran avaajana
Tervetuloa seuraamaan Jyväskylän ammattikorkeakoulun Alumnin ääni -podcast-sarjaa! Tänään vieraanamme on Marjo Turunen, joka kertoo, miten englanninkielinen insinöörikoulutus avasi kansainvälisen uran ja johdatti taas uusille oppimispoluille.

10.2.
Vuoden alumni Jenna Tynkkynen innostuu erilaisista urapoluista
Vuoden alumni Jenna Tynkkynen puhuu erilaisten urapolkujen ja oppijoiden puolesta. Hänen oma uransa on vienyt lapsuuden haaveammatista ammatillisen erityisopetuksen kehittämiseen.

10.2.
Vaikuttavuuden seuranta opettajakorkeakoulusta valmistuneille 2019-2021 – kysely on käynnissä
Ammatillisen opettajakorkeakoulun vaikuttavuuskyselyihin toivotaan lokakuun aikana vastauksia kaikilta ammatillisen opettajankoulutuksen, erityisopettajankoulutuksen tai opinto-ohjaajan koulutuksen suorittaneilta.