Tapahtuma

18.9.

Ammattitreenit HR-osaajille: Kielitietoisuus työyhteisössä

Henkilöstöjohtamisen ammattilaisille on syksyllä tarjolla kaksi ammattitreeniä kansainvälisiin työyhteisöihin liittyen yhteistyössä KOHTAUTUS-projektin ja HENRY ry:n Keski-Suomen alueverkoston kanssa. 18.9.2025 aiheena on kielitietoisuus ja miten sitä voi työyhteisössä kehittää.

Miksi on tärkeää ymmärtää kieltä laajemmin kuin osaamisena, jota on tai ei ole? Mitä kieli oikeastaan on ja mitä hyötyä työyhteisölle on sallivasta suhtautumisesta monikielisyyteen? Onko teidän työyhteisöllänne yhteinen ymmärrys työpaikan kielikäytänteistä?

Muun muassa näihin kysymyksiin etsitään yhdessä vastauksia kokoontuessamme Jamkin Lutakon kampukselle KOHTAUTUS-projektin asiantuntijoiden kanssa. Tule saamaan vertaistukea kansainvälisen tai kansainvälistyvän yrityksen henkilöstöjohtamiseen ja oppimaan yhdessä uutta.

Tapahtumakuva
Ajankohta
18.09.2025 15:00 - 17:00
Osoite

Jamk Dynamo, Piippukatu 2
40100 Jyväskylä
Suomi

Tilaisuuden järjestämisessä mukana on EU:n osarahoittama KOHTAUTUS-projekti, jossa kehitetään ratkaisuja sujuvampaan työarkeen kansainvälisissä työyhteisöissä. Lue lisää projektista linkin takaa.

Lisätietoja

Hilkka Heikkilä

Projektipäällikkö, Project Manager
LIKE TKI, School of business
Liiketoiminta, School of Business
+358504308407