Työhön kytkeytyvä kuntoutus työurien pidentäjänä, KUURA-hankkeen päätoteuttajana toimii Jyväskylän ammattikorkeakoulu ja yhteistyökumppaneina ovat Työterveyslaitos, Oulun yliopisto ja Oulun ammattikorkeakoulu. Mukana on laaja ja osaava asiantuntijoiden joukko kaikista organisaatioista. Hanketta rahoitetaan Euroopan sosiaalirahastosta. 

JAMKin projektitiimi

Anja Tanttu

Anja Tanttu
Projektipäällikkö, lehtori - JAMK Hyvinvointi
anja.tanttu@jamk.fi
+358407563662

Sanna Sihvonen

Sanna Sihvonen
Projektiasiantuntija, yliopettaja - JAMK Hyvinvointi
sanna.sihvonen@jamk.fi
+358407274085

Satu Tuomimäki

Satu Tuomimäki
Projektiasiantuntija, Lehtori - JAMK Hyvinvointi
satu.tuomimaki@jamk.fi
+358505212143

Mia Tammelin

Mia Tammelin
Yliopettaja - JAMK Hyvinvointi 
mia.tammelin@jamk.fi
+358504381169

Jonna Salmijärvi

Jonna Salmijärvi
Projektiasiantuntija, Verkkopedagogiikan suunnittelija - JAMK Hyvinvointi
jonna.salmijärvi@jamk.fi
+358400976753

Henna Nyman

Henna Nyman
Projektisihteeri, Talousasiat, raportointi
henna.nyman@jamk.fi
+358404870714

Työterveyslaitoksen projektitiimi

Nina Nevala

Nina Nevala
Johtava asiantuntija 
nina.nevala@ttl.fi
+358 30 474 2277

Pirjo Juvonen-Posti

Pirjo Juvonen-Posti
Johtava asiantuntija
pirjo.juvonen-posti@ttl.fi
+358 30 474 2041

Timo Leino

Timo Leino
Ylilääkäri
timo.leino@ttl.fi
+358 30 474 2388

Kimmo Tarvainen

Kimmo Tarvainen
Ylilääkäri
kimmo.tarvainen@ttl.fi
+358 30 474 3041

Irmeli Pehkonen

Irmeli Pehkonen
Vanhempi asiantuntija
Irmeli.Pehkonen@ttl.fi
+358 30 474 2415

Kirsi Unkila

Kirsi Unkila
Erityisasiantuntija
kirsi.unkila@ttl.fi
+358 30 474 3112

Minna Savinainen

Minna Savinainen
Tutkimuspäällikkö
minna.savinainen@ttl.fi
+358 46 851 5867

Eija Mäenpää-Moilanen

Eija Mäenpää-Moilanen
Erityisasiantuntija
eija.maenpaa-moilanen@ttl.fi

Pekka Laine

Pekka Laine
Asiantuntija
pekka.laine@ttl.fi

Pauliina Mattila-Holappa

Pauliina Mattila-Holappa
Erityisasiantuntija
pauliina.mattila-holappa@ttl.fi

Pirita Männikkö

Pirita Männikkö
Asiantuntija
pirita.mannikko@ttl.fi

Mikko Henriksson

Mikko Henriksson
Erityisasiantuntija
mikko.henriksson@ttl.fi
+358505010425

Satu Lehtinen

Satu Lehtinen
Tuottaja
satu.lehtinen@ttl.fi

Tiina Kaksonen

Tiina Kaksonen
Erityisasiantuntija
tiina.kaksonen@ttl.fi

Lili Kortelainen

Lili Kortelainen
Projektiassistentti
lili.kortelainen@ttl.fi

Työterveyslaitoksen oma KUURA-hankkeen projektisivu:

https://www.ttl.fi/tutkimushanke/tyohon-kytkeytyva-kuntoutus-tyokyvyn-edistajana-2020-2023/

Oulun yliopiston projektitiimi

Jaro Karppinen

Jaro Karppinen
Professori, kuntoutusjohtaja
jaro.karppinen@oulu.fi

Riikka Holopainen

Riikka Holopainen
Väitöskirjatutkija
riikka.holopainen@oulu.fi

Maija Paukkunen

Maija Paukkunen
Väitöskirjatutkija
maija.paukkunen@oulu.fi

Mikko Lausmaa

Mikko Lausmaa
Väitöskirjatutkija
mikko.lausmaa@oulu.fi
+358408292433

Oulun ammattikorkeakoulu

Heidi Ruotsalainen

Heidi Ruotsalainen
Kuntoutuksen yliopettaja
heidi.ruotsalainen@oamk.fi

Marika Heiskanen

Marika Heiskanen
Fysioterapian lehtori
marika.heiskanen@oamk.fi

Maarit Virtanen

Maarit Virtanen
Toimintaterapian lehtori
maarit.virtanen@oamk.fi

Haluatko lisätietoja? Hanketiimimme vastaa mielellään kaikkiin kysymyksiisi. Ota yhteyttä