SimO-projektin toimijat

Projektikonsortion jäsenet ja rooli 

JYU: 

Tutustu JYU:n tutkimusryhmän toimintaan täältä: 

https://r.jyu.fi/humble

https://www.jyu.fi/edupsy/en/research/technology-enhanced-learning

--

Ville Heilala, IT- ja KLA, post doc tutkija 1.8.2022 alkaen 

ville.s.heilala@jyu.fi, +35840 3592806 

--

Jeri Varjosalo, virtuaalitodellisuuden lab JYU, suunnittelija, 1.1.2022 alkaen 

jejejova@jyu.fi, +35846 9207948 

--

Raija Hämäläinen, oppimisteknologian prof., uuden tiedon tuottaminen, alueellinen yhteistyö 

raija.h.hamalainen@jyu.fi, +35840 7442611 

--

Tommi Kärkkäinen, tietotekniikan prof., alueellinen yhteistyö 

tommi.karkkainen@jyu.fi, +35840 8054896 

--

Tiina Lehtonen, projektin taloussihteeri 

tiina.ma.lehtonen@jyu.fi

 

KSSHP 

Tutustu KSSHP:n toimintaan täältä: 

https://www.sairaalanova.fi/fi-FI/Ammattilaisille/Koulutuspalvelut/Tietotaitokeskus

Lisätietoa NASCE akkredioinnista täältä:

https://nascenet.org/

--

Teuvo Antikainen, arviointi- ja kehittäjäylilääkäri, simulaatiokoulutus, projektivastaava 

teuvo.antikainen@ksshp.fi, +35850 3163434 

--

Minna Ruoranen, projektiasiantuntija 

minna.ruoranen@ksshp.fi, +35840 5946212 

--

Satu Häkkinen, johdon sihteeri (projektisihteeri selviää myöhemmin) 

satu.hakkinen@ksshp.fi 

 

JAMK

Toni Pekkola, projektiasiantuntija 

toni.pekkola@jamk.fi , +358503382260 

--

Tuula Härkönen, projektisihteeri 

tuula.harkonen@jamk.fi, +358404871474 

--

Kare Norvapalo, TKI-päällikkö 

kare.norvapalo@jamk.fi, +358405196091 

--

Jaana Mäkelä, projektipäällikkö 

jaana.makela@jamk.fi, +358400 917 386