Toteuttajat

KUURA-hankkeen toteuttajat

JAMKin projektitiimi

Anja Tanttu

Lehtori, Senior Lecturer
HYVI Kuntoutus- ja sosiaaliala, Rehabilitation and Social Studies
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358407563662

Sanna Sihvonen

Yliopettaja, Principal Lecturer
HYVI Kuntoutus- ja sosiaaliala, Rehabilitation and Social Studies
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358407274085

Satu Tuomimäki

Lehtori, Senior Lecturer
HYVI Kuntoutus- ja sosiaaliala, Rehabilitation and Social Studies
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358505212143

Mia Tammelin

Tuntiopettaja, Visiting Lecturer
HYVI Kuntoutus- ja sosiaaliala, Rehabilitation and Social Studies
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358504381169

Minna Haapakoski

Lehtori, Senior Lecturer
HYVI Kuntoutus- ja sosiaaliala, Rehabilitation and Social Studies
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358503073066

Katriina Hyvönen

Vanhempi tutkija, Senior Researcher
HYVI Kuntoutus- ja sosiaaliala, Rehabilitation and Social Studies
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358505170986

Jonna Salmijärvi

Verkkopedagogiikan suunnittelija, E-learning Designer
HYVI Kuntoutus- ja sosiaaliala, Rehabilitation and Social Studies
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358400976753

Henna Nyman

Projektisihteeri, Project Secretary
HYVI T&K, Research and Development
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358404870714

Oskari Villanen

Viestintäsuunnittelija, Communication Designer
HYVI T&K, Research and Development
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358504772762

Toni Lamminaho

Verkkopedagogiikan suunnittelija, E-learning Designer
HYVI Kuntoutus- ja sosiaaliala, Rehabilitation and Social Studies
Hyvinvointi, School of Health and Social Studies
+358504771556

Työterveyslaitoksen projektitiimi

Nina Nevala
Johtava asiantuntija 
nina.nevala@ttl.fi
+358 30 474 2277

Pirjo Juvonen-Posti
Johtava asiantuntija
pirjo.juvonen-posti@ttl.fi
+358 30 474 2041

Lisbeth Forsman-​Grönholm
Erikoislääkäri
lisbeth.forsman-gronholm@ttl.fi
+358 30 474 3252

Kimmo Tarvainen
Ylilääkäri
kimmo.tarvainen@ttl.fi
+358 30 474 3041

Irmeli Pehkonen
Vanhempi asiantuntija
Irmeli.Pehkonen@ttl.fi
+358 30 474 2415

Kirsi Unkila
Erityisasiantuntija
kirsi.unkila@ttl.fi
+358 30 474 3112

Minna Savinainen
Tutkimuspäällikkö
minna.savinainen@ttl.fi
+358 46 851 5867

Eija Mäenpää-Moilanen
Erityisasiantuntija
eija.maenpaa-moilanen@ttl.fi

Pekka Laine
Asiantuntija
pekka.laine@ttl.fi

Pauliina Mattila-Holappa
Erityisasiantuntija
pauliina.mattila-holappa@ttl.fi

Pirita Männikkö
Asiantuntija
pirita.mannikko@ttl.fi

Mikko Henriksson
Erityisasiantuntija
mikko.henriksson@ttl.fi
+358505010425

Satu Lehtinen
Tuottaja
satu.lehtinen@ttl.fi

Lili Kortelainen
Projektiassistentti
lili.kortelainen@ttl.fi

Oulun yliopiston projektitiimi

Jaro Karppinen
Professori, kuntoutusjohtaja
jaro.karppinen@oulu.fi

Riikka Holopainen
Väitöskirjatutkija
riikka.holopainen@oulu.fi

Maija Paukkunen
Väitöskirjatutkija
maija.paukkunen@oulu.fi

Mikko Lausmaa
Väitöskirjatutkija
mikko.lausmaa@oulu.fi
+358408292433

Oulun ammattikorkeakoulu

Heidi Ruotsalainen
Kuntoutuksen yliopettaja
heidi.ruotsalainen@oamk.fi

Marika Heiskanen
Fysioterapian lehtori
marika.heiskanen@oamk.fi

Maarit Virtanen
Toimintaterapian lehtori
maarit.virtanen@oamk.fi